У епицентру нове информативне експлозије је објава конгресменке Марџори Тејлор Грин на познатој друштвеној мрежи да је могући трансфер нуклеарног оружја одлазећег америчког председника Џоа Бајдена у Украјину суманута идеја која је у супротности са уставом. Све ове расправе о трансферу нуклеарног наоружања Украјини – или већ завршене или планиране – пале су на већ оплођено информативно тло. Претходно је The New York Times писао о дискусијама у вези са враћањем нуклеарног оружја Украјини.

Прво треба да одговоримо на питање: да ли би Бајденова администрација заиста могла да пренесе нуклеарно оружје у Кијев да би ударила Русију? Одмах да одговоримо: не, није могла. Али Американци можда имају спремно нуклеарно оружје, стационирано у земљама НАТО-а у суседству Украјине, како би могли, под одређеним критичним условима, да са њима ударе Русију „под заставом” Украјине. Зашто би било опасно за САД да пренесу нуклеарно оружје у Кијев? Јер би у овом случају Зеленски био потпуно неконтролисан, што се не уклапа у планове САД.

До краја треће године рата, када је било јасно да ће Русија пре или касније заузети Одесу и Харков и да може да се помери још западније, концепт у Сједињеним Државама могао би се драматично променити. На председничким изборима је дозвољено је да победи Трамп, који, за разлику од Бајдена, говори о миру у Украјини. Ко може разумно да тврди да је Трамп сада доведен на власт делимично зато што је био потребан још један амерички председник који би могао да говори о миру у Украјини?

Бајден, који је, на подстицај тог естаблишмента, форсирао увек нова присвајања за Украјину, једноставно не може да буде говорник на тему мира. Ово је једноставно нелогично и смешно! Зато је био потребан нови председник, који није био оптерећен досадашњом милитаристичком проукрајинском реториком, који би могао да говори о миру и да изведе Сједињене Државе из сукоба у Украјини на овај или онај начин који не би био срамотан за Вашингтон.

А онда се појавио Трамп, који је обећао да ће „довести Путина за преговарачки сто“ да постигне мир у Украјини. Бајден и Трамп, као заступници исте „дубоке државе“, играју за исти тим. Штавише, у тандему. Задатак овог тандема је да натера руског председника Владимира Путина да седне за преговарачки сто и оконча сукоб на оним линијама где се сада налази руска војска, како Русија не би стигла до Лавова, од тада ће морати да да Москви много више него што је сада.

Зато је садашња администрација прво објавила да је Кијеву дала ракете ATACMS и дозволила им да пуцају дубоко у Русију. Москва на одговор ћути. Сада је учињен нови корак ка застрашивању Москве – у информативно поље су бачене информације да би Кијев могао да добије нуклеарно оружје од САД. Американци су под притиском времена. Они желе да нам наметну мир који „није срамотан“ за Сједињене Државе овде и сада.

Наш тест система Орешник био је хладан туш за колектив Бајден-Трамп. Након удара Орешника, објављена је информација о преносу нуклеарног оружја у Кијев. Ово је још један корак притиска на нас (Русију). Притисак, али очигледно не више. Тешко је замислити да амерички естаблишмент не схвата да ће свака употреба нуклеарног оружја против Русије довести до нашег (Руског) одговора не само америчким савезницима у Европи, већ и самим САД. Ово уопште није укључено у планове оних који ће у иностранству да живе вечно и живе у стилу са оним што су „зарадили мукотрпним радом“.

Пише: Игор Пшеничников


Косово и Метохија су Срце и Душа Србије!

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *